8 Kasım'da Çalıştay Düzenliyoruz

05.11.2010

MAKİ GAMİ ÇALIŞTAYI

(09:30-12:30)

çalıştay

MODERATÖRLER

Selami Güven Antal

Kadriye Aymelek

Mustafa Toka

KAZANIM

Maki Gami, Japon kökenli bir süreç analiz tekniğidir. Katılımcılar bu tekniği öğrenirken kurum süreçlerine bütünsel şekilde bakma fırsatı elde edecek,kayıpların nasıl kolayca görülebileceğini anlayacak ve uygulamış olacaklardır. Elde ettikleri tecrübeyi kurumlarında paylaşabilecek donanıma sahip olma fırsatını yakalayacaklardır.

KATILIMCI PROFİLİ

Kurum üst düzey yöneticileri, tedarik zincirinin herhangi bir adımında yer alan çalışanlar (Satış,satınalma,üretim,lojistik,depolama...)

AMAÇ

Maki Gami çalıştayının amacı kuruluşlara iş yapış yöntemlerini gözden geçirmeleri için basit,görsel,her seviyeden çalışanın anlayıp katkı sağlayabileceği bir yöntem öğretmektir. Rekabet ortamı içerisinde süreçlerde yer alan kayıpların kolayca nasıl görselleşebileceği ve yapılacak iyileştirmeler ile rakiplerin karşısında nasıl fark yaratma fırsatı yakalanabileceği ile ilgili bakış açısı değiştirme olanağı sağlayacaktır. Çalıştay esnasında kullanılacak duvarlar boyunda kağıtlarla,tüm üretim ve hizmet süreci masaya yatırılarak post it'ler, renkli kalemler ile oyun oynarken aynı zamanda kayıpları kolayca nasıl görebileceğimiz ortaya çıkacak ve alınması gereken iyileştirme aksiyonlarına yol gösterici olacaktır.

Bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.kalitekongresi2010.org/calistaylar.html

Created by YBS